AKCE: 18. 3. 2019

MUZEUM ŠKOLE – ŠKOLA MUZEU? (4)

Pozvánka na čtvrté setkání pracovní skupiny pro spolupráci mezi muzejními a galerijními institucemi a školami, která již třetím rokem participuje na profesním rozvoji členské základny Komise pro práci s veřejností a muzejní pedagogiku Asociace muzeí a galerií České republiky, z.s.

@amg
Datum konání: 18. 3. 2019
Místo konání: hlavní budova Muzea hlavního města Prahy, Na Poříčí 52, Praha 8

Jednodenní akce proběhne jako krátká přednáška a praktické semináře pro členy komise a další zájemce, které tato problematika zajímá, chtějí o ní diskutovat, nahlížet na různé přístupy, sdílet praktické zkušenosti.

Program setkání:

9.45 – 10.00               Registrace účastníků

10.00 – 10.05             Zahájení, úvodní slovo

10.05 – 10.25              Úvodní příspěvek: Úvod do vztahu mezi muzeem a školou

(Mgr., MgA. Iva Vachková, Ph.D., Muzeum hlavního města Prahy)

10.25 – 11.00              Úvodní příspěvek: Základy právního povědomí pro edukátory

(npor. Mgr. Tomáš Svoboda, vedoucí Obvodního oddělení Policie ČR Mělník)

11.00 – 12.30             Praktické semináře – 1-2

12.30 – 14.00             Přestávka na občerstvení

14.00 – 15.30             Praktické semináře – 1-2

1. Praxe pořádání muzejních příměstských táborů

(Mgr., MgA. Iva Vachková, Ph.D., Muzeum hlavního města Prahy)