AKCE: 5. 5. 2020 – 7. 5. 2020

RELEVANCE – 60. výroční konference Estonského národního muzea

Registrujte se na mezinárodní konferenci RELEVANCE!

@facebook.com/events/977916072559237/
Datum konání: 5. 5. 2020 – 7. 5. 2020
Místo konání: Tartu, Estonsko

"Dobré muzeum je takové muzeum, ze kterého odcházím s lepším pocitem, než když jsem do něj vcházel." (Kenneth Hudson)

60. výroční konference Estonského národního muzea zahajuje diskusi s touto citací Kennetha Hudsona o významu muzeí v kontextu muzejního publika. Konference představí muzea jako komunikační prostředky.

Dobré muzeum je primárně muzeum, které svým návštěvníkům poskytuje dobré služby, přičemž interpretuje užitečnost muzea pro komunitu. Počet vynikajících muzeí roste. Přesto různé studie v celé Evropě naznačují, že počet kulturních a uměleckých diváků klesá, a to navzdory inovativním přístupům ke kulturním službám a neustálé profesionalizaci kulturních organizací. Jsou kulturní instituce stále tak významné?

Na konferenci se sejde 60 přednášejících, akademiků a muzeí z celé řady zemí.

Více o konferenci zde

Zdroj: http://enmconferences.ee/relevance-2020