AKCE: 27. 2. 2024 – 28. 2. 2024

Odborné setkání: Culture And Health

Setkání zaměřené na témata kultury a duševního zdraví prozkoumá možnosti spolupráce mezi kulturním a zdravotnickým sektorem.

Odborné setkání: Culture And Health
Datum konání: 27. 2. 2024 – 28. 2. 2024
Místo konání: Brusel

Existuje stále více důkazů o tom, že kultura přispívá k našemu zdraví a psychické pohodě, čímž dochází k průniku požadavku rovného přístupu ke zdraví a kultuře.

Začlenění tématu „Kultura a zdraví“ do pracovního plánu Rady pro kulturu na období 2023–2026 (Council Work Plan for Culture 2023–2026), po kterém bylo voláno, znamená společné úsilí členských států EU o spolupráci na tomto tématu prostřednictvím iniciativy Open Method of Coordination (OMC). Tato iniciativa svolá zástupce ministerstev kultury a zdravotnictví, aby v roce 2024 projednali doporučení pro průnik kultury a zdraví prostřednictvím řady setkání a studijních návštěv.

První schůzka OMC má za cíl usnadnit výměnu znalostí mezi členskými státy EU. Zástupci prozkoumají možnosti spolupráce mezi kulturním a zdravotnickým sektorem a navrhnou vhodná doporučení pro členské státy EU.

Více informací: zde

Zdroj: cultureactioneurope.org