AKCE: 14. 9. 2015 – 16. 9. 2015

Art in the Museum Third research conference in the cycle The Museum – Methods and Means of Presentation

Konference je pořádána ve spolupráci s the National Institute for Museums and Public Collections, pod záštitou the Polish National Committee of the International Council of Museums a the Association of Polish Museologists. Patrony akce jsou Ministerstvo kultury a národního dědictví, Marshal of the Kuyavian-Pomeranian Voivodeship (Piotr Całbecki), a prezident Bydgoszcze (Rafał Bruski).
Datum konání: 14. 9. 2015 – 16. 9. 2015
Místo konání: Regional Museum in Bydgoszcz, Polsko

Konference se zabývá problematikou prezentace specifických typů sbírek a související tématikou.

Konference bude zaměřena především na pět tematických okruhů:

• Teorie a metodika sestavování umělecké sbírky
  • Skladování a konzervace uměleckých děl
  • Design výstav - nové technologie a řešení
  • Předmět a metodologie vzdělávání v oblasti výtvarného umění; Publikace z oblasti vědy a vědecko-populárních zkoumání souvisejících s uměním
  • Vhodné postupy - vzorové výstavy věnující se oblasti výtvarného umění

Zájemci o účast na konferenci: Umění v muzeu. Metody a způsoby prezentace mohou zaslat do 15. května 2015 stručný životopis, název a abstrakt jejich prezentace. Limit pro prezentaci příspěvku je stanoven na 20 minut.

Více informací a kontakty naleznete ZDE.

Přihlášovací formulář ke stažení ZDE.

(Zdroj: http://muzeum.bydgoszcz.pl/artykuly/61,4987)