AKCE: 7. 4. 2021, 10:00–11:00

Obrazy dějin každodennosti: chromolitografie mezi muzeem a školou

Webinář na téma vystavování obrazů masové vizuální produkce v muzeu a jejich využití ve školní výuce.

@dejepis21.cz
Datum konání: 7. 4. 2021, 10:00–11:00

Reklamy, kalendáře, atlasy rostlin a živočichů, školní tabule či kopie uměleckých děl – za zdánlivě běžnou vizuální produkcí se skrývají jak zajímavé technologické postupy, tak možnosti zkoumání společnosti přelomu 19. a 20. století, která je vytvořila. Oběma těmto perspektivám se věnuje výstava Uměleckoprůmyslového musea v Praze nazvaná Mezi kýčem a akademií. Chromolitografie ve službách reklamy a umění a s ní spojená sada cvičení v aplikaci HistoryLab. Jak lze vystavovat obrazy masové vizuální produkce v muzeu? A co mohou přinést do školní výuky? Nejen těmto otázkám se budeme během webináře věnovat. Jako lektoři vystoupí kurátorky výstavy společně s autory a autorkami tematických cvičení v aplikaci HistoryLab.

Lektoři: Lucie Vlčková, Dana Havlová Rovenská, Vladimíra Sehnalíková, Andrea Hrůzová Průchová, Pavla Sýkorová, Václav Sixta

Webinář se koná 7. dubna 2021 od 10.00 na platformě YouTube, bude přístupný bez předchozí registrace.

Více informací zde.

Zdroj: dejepis21.cz