AKCE: 21.2.2020, 12:30

Two Germanys: Etnographic Museums, (Post)colonial Exhibitions, and the ‚Cold Odyssey‘ of Pacific Objects between East and West

Přednáška na téma rozdílného vývoje (post)koloniální historie a historie antropologických a etnografických muzeí v Západním a Východním Německu.

@sias.ff.cuni.cz
Datum konání: 21.2.2020, 12:30
Místo konání: místnost 104, Filozofická fakulta Univerzity Karlovy, nám. Jana Palacha 2, Praha

Středisko ibero-amerických studíí Filozofické fakulty Univerzity Karlovy zve na přednášku Philippa Schorcha z Ludwig-Maximilians-Universität München.

Schorch se bude věnovat rozdílnému vývoji (post)koloniální historie a historie antropologických a etnografických muzeí v Západním a Východním Německu, zemí se sdílenou minulostí, kde se však historie utvářely na základě odlišných ideologických představ.

Přednáška se uskuteční 21. února ve 12.30.

Více informací zde.

Zdroj: sias.ff.cuni.cz