AKCE: 20. 9. 2018 – 21. 9. 2018

Konference: Nová škola a nová výchova v nové Evropě

Nová výchova a nová škola v nové Evropě – rok 1918 a otázka reformy vzdělávání a výchovy v meziválečném období.

Mezinárodní konference analyzuje mezinárodní meziválečné pedagogické dění.

Konference: Nová škola a nová výchova v nové Evropě
Datum konání: 20. 9. 2018 – 21. 9. 2018
Místo konání: Senát ČR, Valdštejnské náměstí, Praha 1 – Velký sál; Národní pedagogické muzeum a knihovna J. A. Komenského, Valdštejnská 18, Praha 1 – přednášková místnost

Mezinárodní konferenci pořádá Národní pedagogické muzeum J. A. Komenského v Praze v partnerství s Fakultou přírodovědně-humanitní a pedagogickou Technické univerzity v Liberci a ve spolupráci s Pädagogische Hochschule Zürich.

První světová válka, spojovaná s mnoha očekáváními v politické i společensko-kulturní oblasti, měla přinést „rozuzlení“ tehdy pociťované krize kultury, společnosti a krize výchovy. Reformně společenské úsilí o „novou společnost“ (zaměřené často velmi různorodě) bylo v mnoha společensko-kulturních oblastech zřetelné již na přelomu století a „Velká válka“ byla spojována právě s rozbitím „starého světa“ a prosazením „nového pořádku“.

Konference je pořádána pod záštitou ministra školství, mládeže a tělovýchovy.

Program konference zde

Přihláška ke stažení níže.

Více informací zde

Zdroj: http://www.npmk.cz/node/899