AKCE: 6. 12. 2023, 10:00–18:30

Social Impact: People at the Centre of Cultural Organisations

Bezplatná hybridní konference představí nový nástroj na podporu plánování a sebeevaluaci kulturních institucí.

Social Impact: People at the Centre of Cultural Organisations
Datum konání: 6. 12. 2023, 10:00–18:30
Místo konání: Iscte’s Grand Auditorium Lisabon, Portugalsko, on-line

Kulturní organizace a jejich činnost, kterou reagují na potřeby společnosti, mohou společnost transformovat a prospívat ji. Takový sociální vliv rozšiřuje kulturní participaci, podporuje občanská spojení, posiluje vazby se vzdělávacím systémem a celkově přispívá ke změně. Stále však nexistuje dostatečné (interní ani externí) hodnocení sociálního dopadu v systémech řízení kulturních organizací, které postrádají nástroje na střednědobé a dlouhodobé strategie založené na datech a indikátorech.

Cílem konference Social Impact: People at the Heart of Cultural Organisations (Sociální dopad: Lidé v centru kulturních organizací) je prezentovat a kriticky diskutovat Závazek k sociálnímu dopadu kulturních organizací (CISOC), opatření veřejné politiky ve Strategickém plánu Národního plánu umění. Jedná se o nový nástroj na podporu plánování a sebehodnocení kulturních organizací, který pomáhá identifikovat jejich potřeby a potenciál, stejně jako analyzovat a monitorovat dosažené výsledky.

Více informací o konferenci: zde

Odkaz na stream

Zdroj: conferencia.pna.gov.pt