AKCE: 2. 2. 2023 – 3. 2. 2023

Konference Sammlungen – Provenienz – Kulturelles Erbe 7.0

Odborná online konference na téma sbírek, provenience a kulturního dědictví se specifickým zaměřením na otázky kulturního dědictví v době války u příležitosti války proti Ukrajině a debatě o lidských ostatcích

Konference Sammlungen – Provenienz – Kulturelles Erbe 7.0
Datum konání: 2. 2. 2023 – 3. 2. 2023
Místo konání: online (ZOOM, YouTube)

Julius-Maximilians-Universität v německém Würzburgu zve na letošní ročník své výroční konference na téma sbírek, provenience a kulturního dědictví v online formátu. Kromě prezentaci probíhajících projektů a ukázek z praxe bude pozornost věnována otázkám kulturního dědictví v době války u příležitosti války proti Ukrajině a debatě o lidských ostatcích. Mezi hosty jsou například Kilian Heck z Ukraine Art Aid Center, TeArikirangi Mamaku-Ironside, odborník na repatriace z novozélandského muzea Te Papa Tongarewa, nebo Andrea Lehmann z aukční síně Christie's.

Konferenčním jazykem je němčina, vybrané příspěvky budou v angličtině.

Celá konference bude po celou dobu konání přístupná online na platformě ZOOM, živý přenos bude vysílán také na YouTube (den 1, den 2 nebo přes QR kódy v programu).

Program konference

Více informací zde.