AKCE: 13. 7. 2022, 18:45–19:45

Rande v Muzeu na Colours of Ostrava

V rámci festivalu Colours of Ostrava se letos představí také nově vznikající projekt MUSEUM+ a nabídne diskusi s předními muzejními odborníky z Česka i Evropy.

Rande v Muzeu na Colours of Ostrava
Datum konání: 13. 7. 2022, 18:45–19:45
Místo konání: Europe stage, areál Dolní oblasti Vítkovice v Ostravě

Nejlepší expozice Evropy v 60 minutách aneb vše, co jste chtěli vědět o muzeu, ale báli jste se zeptat. V Dolní oblasti Vítkovice vzniká experimentální MUSEum+, první instituce svého druhu v Česku. Po vzoru jiných světových muzeí chce být místem, které nevězí v minulosti, ale řeší současné otázky a dívá se vpřed. Místem, kde je radost poznávat nové věci a setkávat se s druhými. A taky místem, které se nebojí trochu provokovat, a díky tomu má sílu proměňovat svět. Jak vypadají ta nejlepší evropská muzea, která to naplňují, a jaké plány má MUSEum+, vám představí přední odborníci z Evropy i Česka v atraktivním sledu prezentací.

Hosté:

• Leszek Jodliński (Polsko) - muzejní expert a nakladatel
  • Ralf Beil (Německo) - německý kurátor, výtvarný kritik a historik umění, ředitel památky UNESCO a kulturního prostoru Völklinger Hütte v Sársku
  • Edwin van Huis (Nizozemsko) - ředitel Centra biodiverzity Naturalis v nizozemském Leidenu

Moderuje: Jakub Jareš (MUSEUM+)

Akce se koná v rámci mezinárodního fóra Meltingpot realizovaného zároveň s multižánrovým festivalem Colours of Ostrava.

Akce proběhne v anglickém jazyce.

Více informací zde

Bližší informace o hostech a činnosti MUSEUM+ najdete na facebookové stránce projektu.

Zdroj: meltingpotforum.com