AKCE: 28.5.2018, 9:00

Konference o financování památek Máme vybráno 2018 (29.5.2018)

Setkání 29. května 2018 v dominikánském klášteře v Praze je určené lidem se zájmem o opravy a využívání památek, majitelům historických staveb, zástupcům státních institucí, církví i všem ostatním, kteří chtějí načerpat inspiraci v oblasti financování památek a sdílet své zkušenosti s ostatními.

Konference o financování památek Máme vybráno 2018 (29.5.2018)
Datum konání: 28.5.2018, 9:00
Místo konání: Praha

Již sedmým rokem probíhá celostátní projekt MÁME VYBRÁNO, který se zaměřuje na financování obnovy památek. Jeho součástí je nejen stejnojmenná konference, ale také soutěž veřejných sbírek. Soupeří se ve třech kategoriích a o jedné z cen rozhoduje veřejnost. Hlasovat lze až do půlnoci 20. května 2018.

Vyhlášení výsledků proběhne 29. května 2018 na slavnostním večeru v dominikánském klášteře v Praze, který bude navazovat na konferenci MÁME VYBRÁNO. Jejím organizátorem je Institut pro památky a kulturu, který se ve spolupráci s Ministerstvem kultury, Národním památkovým ústavem a Bohemia Heritage Fund, zaměřuje na různé možnosti hledání financí na obnovu památek. Již sedmým rokem mohou účastníci konference čerpat inspiraci pro vlastní projekty, a to jak během přednášek, tak panelových diskusí. Hlavním tématem letošního setkání je dárcovství a role mecenášů.

Program, podrobnosti a registrace na stránkách www.mamevybrano.cz.

Zvýhodněná registrace trvá do 15. května 2018.

Zdroj: http://www.culturenet.cz/aktuality/konference-o-financovani-pamatek-mame-vybrano-2018/n:23215/