AKCE: 10. 7. 2023 – 15. 7. 2023

Letní škola V4 Heritage Academy

Tématem letošního ročníku letní školy zemí V4 je rekonstrukce památek.

Letní škola V4 Heritage Academy
Datum konání: 10. 7. 2023 – 15. 7. 2023
Místo konání: Budapešť, Maďarsko

Mezinárodní centrum kultury Krakov přijímá přihlášky na letošní ročník letní školy V4 Heritage Academy. Týden dlouhá letní škola je určena konzervátorům a dalším zaměstnancům v oblasti kulturního dědictví a nestátních organizací z České republiky, Polska, Maďarska a Slovenska. Z každé země se školy bude moct účastnit 5 z přihlášených zájemců.

Tématem letošního ročníku je rekonstrukce památek – obnova staveb kulturní hodnoty, zničených v důsledku neštěstí nebo přírodních katastrof. Účastníci letní školy budou analyzovat roli písemných dokumentů, obrazů, fotografií a osobních svědectví současníků jako podkladů pro rekonstrukci památkového objektu.

Program zahrnuje exkurze na hrad Visegrád a do vesnice Hollókő, která je spolu se zdejším hradem a okolím zapsaná na seznamu světového dědictví UNESCO.

Přihlášku je potřeba zaslat do 21. května 2023 na adresu v4@lechnerkozpont.hu.

Přihlašovací formulář

Více informací zde.