AKCE: 3. 9. 2020, 18:00–20:00

Online diskuze Commemorations in perspective: How do European memories interact?

Jak vystavovat a učit dějiny evropských národů a zemí, které si nezřídka protiřečí?

@historia-europa.ep.eu
Datum konání: 3. 9. 2020, 18:00–20:00

Dům evropských dějin v Bruselu zve na online diskuzi na téma Vzpomínaní v perspektivě: Jak interaktují vzpomínky evropských zemí? Otázkám prezentace evropských dějin, které se různí v interpretaci událostí a prožitých zkušeností v závislosti od jednotlivých zemí nebo etnik, se budou věnovat odborníci z evropských a amerických institucí. Vítáni jsou muzejní historikové, kurátoři, muzejní edukátoři nebo učitelé dějepisu nebo občanské výchovy.

Online diskuze se koná 3. září v 18.00, bude probíhat v anglickém jazyce. Účast je zdarma po registraci.

Registrační formulář

Více informací zde.

Zdroj: historia-europa.ep.eu/en/agenda/commemorations-perspective-how-do-european-memories-interact