AKCE: 11.5.2017, 0:00

Krajská galerie výtvarného umění ve Zlíně pořádá kolokvium na téma „Proč prezentovat současné umění mimo centra?“

Kolokvium se pokusí pojmenovat a konfrontovat nastíněné problémy z pohledu různých aktérů – umělců, veřejných galerií, místních kulturních iniciativ a politiků.
Datum konání: 11.5.2017, 0:00
Místo konání: Krajská galerie výtvarného umění ve Zlíně

Kolokvium se pokusí pojmenovat a konfrontovat nastíněné problémy z pohledu různých aktérů – umělců, veřejných galerií, místních kulturních iniciativ a politiků.

Datum konání: 11. 5. 2017 od 12.30 do 16.00 hodin

Místo konání: Zlín, 14|15 Baťův institut, budova 15, přednáškový sál B, Vavrečkova 7040

Vystavování současného umění v regionu či na periferii má jiné podmínky než totéž ve velkoměstech. Kolokvium si klade za cíl pojmenovat a konfrontovat nastíněné problémy z pohledu různých aktérů – umělců, veřejných galerií, místních kulturních iniciativ a politiků. Kolokvium bude rozděleno do dvou bloků, v prvním budou předneseny příspěvky oborových aktérů, ve druhé části budou diskutovat zástupci umělecké sféry, kulturních organizací a politiků.

Podrobnosti kolokvia zde.

(Zdroj: http://www.cz-museums.cz/calendariumDetail/35994)