V této záložce najdete přehled českých a slovenských konferencí a seminářů z oblasti muzeologie, historie, restaurátorství, památkové péče a jiných.

Domácí konference a semináře najdete v podzáložce zde.  

Zahraniční konference a semináře najdete v podzáložce zde.

Zahraniční konference a semináře

Kvalitní databáze konferencí, seminářů a workshopů v oboru je pravidelně aktualizována na stránkách projektu LEM: The Learning Museum  - odkaz zde.

AKCE 18. 6. 2019 – 21. 6. 2019

Konference Univerzitní muzea a sbírky

Rádi bychom Vás vyzvali k účasti na této akci, která nám nabízí jedinečnou možnost sdílení a výměny zkušeností s kolegy z celé Evropy. Přijďte s námi diskutovat na téma: Sítě univerzitních muzeí a sbírek k pochopení světa: formujeme příběhy vzdělanosti z historie, současnosti i pro budoucnost

AKCE 9. 1. 2019

Sympozium Co dělá současné umění v muzeu?

U příležitosti výstavy Magnetický sever, východ (QWA — Sofi Hémon, Inna Maaimura) — první výstavy současného umění v Pavilonu Anthropos, která prezentuje vztah mezi moderní architekturou muzea a jeho obsahem a posláním, si Vás dovolujeme pozvat na sympozium:

Co dělá současné umění v muzeu?

9. 1. 2019 od 10 do 16 hodin

AKCE 3. 12. 2018

Open Up: Making More of Stored Collections

The Museums Association is pleased to announce a new event on 3 December at the British Museum exploring new approaches to designing and utilising museum stores, and mobilising stored collections in sustainable and engaging ways.