AKCE: 30. 11. 2020

Open Call Brno AIR 2021 pro kurátory / kurátorky, teoretiky / teoretičky

@dum-umeni.cz

Rezidenční pobyt "Artists in Residece" pořádaný Domem umění města Brna.

Datum konání: 30. 11. 2020
Místo konání: Brno

Od roku 2017 se rezidenční program stal jednou z klíčových součástí koncepce Domu umění města Brna. Pro rezidenční program je přizpůsobeno druhé patro Domu pánů z Kunštátu, které v sobě spojuje prostor pro pobyt i tvorbu umělců ve třech ateliérech.

Cílem mezinárodního rezidenčního programu Domu umění města Brna je vytvoření prostoru pro vzájemnou výměnu myšlenek a názorů mezi českou a zahraniční uměleckou scénou i rozšíření stávajících rolí Domu umění jako komplexního zprostředkovatele současného umění aktivnímu uměleckému prostředí.

Brno Artists in Residence nabízí:
 • stipendium ve výši 20 000 Kč (brutto)
 • ubytování a ateliér v rezidenčním centru Brno AIR, Dům pánů z Kunštátu, Dominikánská 9, 602 00  Brno
 • rezidenční pobyt společně s umělkyní z Izraele a umělkyní z Rakouska
 • teoretickou podporu a technické zázemí Domu umění
Podmínky rezidenčního pobytu:
 • rezidenti jsou povinni strávit alespoň tři čtvrtiny svého pobytu v místě rezidence;  – účast na programu Brno AIR
 • komunikačním jazykem je čeština a angličtina
 • rezident se zavazuje vypracovat z průběhu rezidence závěrečnou zprávu s fotografickou  dokumentací
Termín rezidence:

Rezidenční pobyt se uskuteční od 5. 7. – 5. 8. 2021

Jak se přihlásit?
 • Přihláška musí obsahovat následující dokumenty (pouze v PDF).
 • motivační dopis vysvětlující, proč se umělec do programu hlásí, co od něj očekává a na co by se  chtěl zaměřit během residence (max. 3 000 znaků);
 • stručný informativní životopis včetně kontaktu (max. 1 str.);
 • portfolio (max. 10 MB).

Videa/filmy – doporučujeme poslat odkazy na webové stránky, stránku na Vimeo, youtube, etc.  Neposílejte prosím video soubory. 

Přihlášky se přijímají emailem, do 30. listopadu, 2020 (do 23:59). Do předmětu zprávy prosím uveďte „Open Call – Rezidence CZ“ a pošlete na brnoartistsinresidence@gmail.com.

Výběr a zveřejnění výsledků:

O výběru rezidenta rozhodne na základě zaslaných přihlášek komise Domu umění města Brna s  nezávislým odborníkem. Výsledky budou zveřejněny do 21. prosince, 2020 na webových  stránkách DUMB a na facebookových stránkách rezidencí: FB BAiR. Vybraný rezident bude informován e-mailem.

Další informace poskytne: Lucia Bergamaschi bair@dum-umeni.cz

 

* Rezidenční pobyt se uskutečňuje za finanční podpory Ministerstva kultury České republiky. Statutární  město Brno finančně dotuje provoz Domu umění města Brna, příspěvkové organizace.

** Brno Artists in Residence si vyhrazuje právo v případě nutnosti, zejména v případech souvisejících s  přijetím a dodržováním opatření zabraňujících šíření viru označovaného jako COVID-19, změnit nebo-li  zrušit konání residence.

 

Zdroj: https://artalk.cz/2020/10/27/do-30-11-open-call-brno-air-2021-pro-kuratory-kuratorky-teoretiky-teoreticky/http://www.dum-umeni.cz/cz/rezidence/informace