Publikováno: 21. 8. 2013

Žatecký stroj času - Nová zážitková expozice v Regionálním muzeu K. A. Polánka v Žatci

Od 17. prosince 2012 je veřejnosti zpřístupněna nová stálá expozice Žatecký stroj času. Jádrem výstavy je prezentace historických fotografií a faktů z dějin města zejména 19. a 20. století. Zcela inovativní je způsob komunikace návštěvníka s expozicí. Ten je vtažen do příběhu z počátku 19. století prostřednictvím tabletu s připravenou hrou.

Jaké tajemství skrývá Žatecká historie? A kdo to byl Hans Joachim Egertaal?

Návštěvníci muzea mají možnost nechat se vtáhnout do interaktivní expozice plné historických fotografií Žatce. Tablet s připravenou hrou o Žateckém stroji času je provede městem v průběhu 19. a 20. století.

Pro úspěšný průchod napínavou hrou jsou návštěvníci vybízeni hledat indicie na panelech a dalších částech expozice. Největším exponátem je replika mapy Žatce z r. 1843, na kterou je potřeba dosadit fotografie významných městských objektů. Kromě toho je v místnosti i záhadná truhla, obsahující historické informace důležité pro rozluštění příběhu.

Všechny fotografie jsou doplněny QR kódy, které vedou na unikátní online encyklopedii žatecké historie a umožňují návštěvníkům dozvědět se víc pouhým načtením.

Návštěvníci, kteří se nechají vtáhnout do příběhu a poznávání Žatce Žatec jinak, po úspěšném ukončení hry získávají malou odměnu!

Návštěvníci, kteří přichází do muzea s vlastním iPadem, si mohou zcela zdarma stáhnout hru "Žatecký stroj času" z Apple iTunes.

Žatecký stroj času - stálá expozice Regionálního muzea K. A. Polánka v Žatci