AKTUALITA 7. 9. 2015

Nedaleko Prahy bylo otevřeno nové moderní muzeum věnované slavné keltské lokalitě Závist

V úterý 1. září otevřelo své brány veřejnosti nové Regionální informační centrum Národní kulturní památky Závist těsně za hranicemi Prahy, v Dolních Břežanech. Zcela netradiční expozice infocentra představuje místní, mimořádně bohatou historii osídlení od pravěku po dnešek. Naprosto unikátním a ústředním bodem expozice je tzv. ZÁVIST CAVE, multiprojekční zařízení, které je použito pro vizualizaci historických scén.

AKTUALITA 17. 8. 2015

Online platforma World Cultures Connect

World Cultures Connect představuje online prostor pro setkávání kulturních manažerů, kreativních a uměleckých profesionálů, a to s cílem propagace své práce, získávání kontaktů a partnerů, nástrojů a zdrojů a podpory mezinárodní spolupráce.

AKTUALITA 15. 7. 2015

Nová verze světového portálu OldMapsOnline

Portál OldMapsOnline slouží k prostorovému vyhledávání v digitalizovaných mapách a plánech. Spolu s novou verzí portálu byla spuštěna mobilní aplikace, která umožňuje na přístrojích vybavených GPS zobrazovat aktuální polohu na podkladě staré mapy.

AKTUALITA 20. 2. 2015

Projekt Artediem podporuje estetickou výchovu na školách

Ve Zlínském kraji se rozvíjí iniciativa Artediem, která vytváří příležitost pro konkrétní spolupráci osobností, institucí, aktivit ze sféry kulturní a vzdělávací, a to na základě společného zájmu, kterým je efektivnější formální či neformální estetická výchova na středních školách.