Publikováno: 25. 10. 2012

Projekt CARARE a informační systémy památkové péče

Pracovní dílna (workshop) s prezentací výsledků IISPP (Instegrovaného informačního systému památkové péče). Příspěvky. 25.10.2012

Prezentace výsledků mezinárodního projektu CARARE, podporovaného Evropskou komisí, a seznámení s informačními systémy památkové péče.

Cílem projektu CARARE je poskytování dat z informačních systémů Národního památkového ústavu do evropského internetového portálu Europeana. Integrovaný informační systém Národního památkového ústavu v současné době zahrnuje vzájemně provázané databáze kulturních památek a památkově chráněných území, dokumentačních fondů památkové péče a geografického informačního systému a jeho veřejná část je dostupná na internetu. Informační systém NPÚ v posledním období zaznamenal poměrně rychlý rozvoj, jak v samotných aplikacích, tak v jejich naplňování daty. Cílem workshopu bylo proto přispět k širšímu povědomí o těchto systémech a možnostech jejich využití při výzkumu, evidenci, dokumentaci a ochraně památek.

Program:

• Zahájení – Ing. arch. Naděžda Goryczková, generální ředitelka NPÚ, Ing. arch. Věra Kučová, náměstkyně pro památkovou péči NPÚ
  • Ing. Petr Volfík: Integrovaný informační systém památkové péče
    Prezentace PPTX
  • Ing. Irena Blažková: Projekt CARARE
    Prezentace PPT
  • RNDr. Ľuboslav Škoviera, Pamiatkový úrad Slovenskej republiky: Projekt CARARE a informační systémy Pamiatkového úradu SR
    Prezentace PPT
  • Ing. arch. Alexandra Křížová, Mgr. Mariana Pisarčíková: Informační systém pro vedení Ústředního seznamu kulturních památek
    Prezentace PPT
  • Ing. arch. Jiří Syrový: Úložiště digitální dokumentace - Metainformační systém (MIS)
    Prezentace PDF