Publikováno: 28. 5. 2013

Nová mobilní aplikace umožní virtuální návštěvu Musea Kampa

Do Musea Kampa od května s mobilní aplikaci! Muzeum ji po odzkoušení poskytne zdarma i dalším galeriím a muzeím.

Museum Kampa - Nadace Jana a Medy Mládkových pečuje o rozsáhlé sbírky dvou ikon umění 20. století Františka Kupky a Otto Gutfreunda a o Sbírku středoevropského moderního umění, která hluboce vypovídá o historii tzv. východního bloku. Zároveň museum pořádá řadu krátkodobých výstav tuzemských i zahraničních umělců.

Nyní se zájemci o dílo Kupky a Guttfreuda mohou seznamovat s prací "svých umělců"  kdekoliv chtějí!
Mobilní aplikace Musea Kampa poskytuje informace o výstavách, akcích, nasměruje návštěvníky a zájemce k nejdůležitějším dílům v expozici, představí jednotlivé autory a poskytne další důležité informace.

Texty k autorům připravili Jiří Šetlík a Jiří Machalický.

Komentáře k vybraným dílům namluvila zpěvačka a herečka Národního divadla Kateřina Winterová.

Pro návštěvníky a uživatele, kteří si chtějí vyzkoušet své znalosti o Museu Kampa, je připraven kvíz.

Nové mobilní aplikace umožňující virtuální návštěvvu Musea Kampa

• na stránce Muzea Kampa ke stažení zde
  • ve zpravodajství IDnes zde
  • ve zpravodajství Českého rozhlasu zde