Publikováno: 15. 9. 2014

Alšova jihočeská galerie nabízí návštěvníkům novou mobilní aplikaci

Alšova jihočeská galerie nabízí návštěvníkům novou mobilní aplikaci
Alšova jihočeská galerie v Hluboké nad Vltavou ve spolupráci s firmou ETERNAL s.r.o. přináší pro návštěvníky galerie další zatraktivnění - mobilní aplikaci, respektive mobilního průvodce pro její stálé expozice a krátkodobé výstavy.

Mobilní aplikace funguje jako virtuální prezentace vybraných uměleckých předmětů, budov, objektů, ale i autorů a dalších zajímavostí. Aplikace má v sobě integrovaný systém čtení QR kódů, který umožňuje rychlejší a přehlednější orientaci mezi body zájmu. Návštěvník galerie s nainstalovanou aplikací získá po zaplacení vstupného možnost aktualizovat tuto aplikaci tak, aby se dostal ke všem informacím a obrázkům, které obsahuje. V expozici si návštěvník může načíst QR kód u vybraného díla a aplikace mu zobrazí dostupné informace. Po odchodu z galerie návštěvníkovi v jeho mobilním zařízení data zůstanou a uloží se mu do historie, takže k nim bude mít přístup i nadále. Obrázky je možné si prohlédnout v rámci samotné aplikace, ale nelze je exportovat do souboru, ani použít jinak.

Aplikaci je prozatím k dispozici ve dvou jazykových mutacích, a to v češtině a angličtině. Výhledově se plánují i další jazykové mutace, a to ruština a němčina.

Podrobnější informace a mobilní aplikaci naleznete na tomto odkazu.

 

 

(Zdroj: http://www.ajg.cz/news/mobilni-aplikace-pruvodce-ajg1/; http://propamatky.info/cs/zpravodajstvi/jihocesky-kraj/tipy-a-inspirace/mobilniho-pruvodce-nabizi-i-alsova-jihoceska-galerie/2283/)