Publikováno: 1. 6. 2013

Výstavy světového malířství na plátnech kin

Komentovaná prohlídka výstavy Edouarda Maneta z Royal Academy of Arts v Londýně. 11. duben 2013

Výstavy světového malířství na plátnech kin

Speciálně pro velká filmová plátna výstavu Manet: Portraying Live zachytil dokumentarista a režisér Phil Grabsky.

Výstavou provede historik umění Tim Marlow, který v 90ti minutách rovněž vyzpovídá zajímavé hosty včetně kurátorů výstavy.

Kromě výkladu o vystavených Manetových dílech a dobových souvislostech jejich vzniku nahlédnou diváci rovněž do zákulisí příprav výstavy samotné.

Série Exhibition Světové malířství na plátnech kin navazuje na úspěšný přenos výstavy Leonarda da Vinciho z londýnské Národní galerie v roce 2012.

Série Exhibtion nabízí následující výstavy:

Všechny tituly série Exhibition budou dostupné i ze záznamu a jsou vhodné např. i pro dopolední školní projekce.