Publikováno: 6. 11. 2018

Modernizace bezpečnostních systémů v prostředí muzea/galerie, část 1. Manuál bezpečnosti sbírek, část 2. Vzdělávací modul

JIRÁSEK, Pavel; JELÍNKOVÁ, Dagmar; NĚMCOVÁ, Magda; MATĚJKA, Jan

Národní galerie v Praze 2011, ISBN 978-80-7035-471-1

Metodické centrum pro muzea výtvarného umění

Manuál bezpečnosti sbírek – popisuje základní principy a postupy při návrhu integrovaného bezpečnostního systému a jeho technické a technologické části včetně dopadů této změny do ekonomiky organizace, jejího systému řízení, publicity a dalších činností.
Vzdělávací modul – je souhrnem praktických návodů a cvičení pro pracovníky muzeí umění v oblasti bezpečnosti sbírek. Obsahuje sedm kapitol, které komentují, doplňují a rozvíjejí obsah Manuálu bezpečnosti sbírek.

Metodika online zde