Publikováno: 18. 9. 2017

The Curatorial Conundrum: What to Study? What to Research? What to Practice?

The Curatorial Conundrum se zabývá třemi důležitými otázkami, které se vztahují ke kurátorství, a těmy jsou: Co studovat? Co zkumat? Co praktikovat? Pomocí těchto otázek se snaží odborníci z celého světa odpovědět na jednu důležitou otázku a tou je, jaká je budoucnost kurátorství a co můžeme pro její úspěšný vývoj učinit?

The Curatorial Conundrum: What to Study? What to Research? What to Practice?

Nacházíme se v době, kdy kurátoři mohou být známější a sklízet větší ovace než samotní umělci, jejichž díla vystavují, a to může být pro mnohé nepochopilné. Musíme si ale uvědomit, že práce kurátora přesahuje výběr uměleckých děl pro výstavy. Vzestup tohoto povolání v posledních desetiletích přinesl na povrch také otázky týkající se samotného procesu přípravy takové výstavy a veškerého dění kolem ní.

Kniha se zabývá neustálým vývojem v oblasti kurátorství a snaží se nastínit, jakým směrem by se mohlo v budoucnosti vyvíjet. Zabývá se budoucností vzdělání, které je kurátorům poskytováno, budoucností výzkumu v této oblasti a vývojem kurátorské praxe.