Publikováno: 26. 1. 2022

V dubnu se otevře nová expozice ve Strakonicích

Po pěti letech rekonstrukce by mělo dojít k otevření nové expozice Muzea středního Pootaví Strakonice. Cílí hlavně na dudáckou tradici.

V dubnu se otevře nová expozice ve Strakonicích

Od roku 2017 probíhá rekonstrukce Muzea středního Pootaví, které sídlí v areálu středověkého hradu ve Strakonicích. Vedle dudáctví by muzeum mělo nabídnout expozice také k dalším pro region tradičním fenoménům, jako textilní průmysl, loutkářství nebo výroba zbraní a motorek. Příprava expozic se o několik měsíců prodloužila a také prodražila, a to až na 140 mil. korun. Vedle komplikací způsobených pandemií bylo třeba zajistit i odborné úpravy v rámci starých krovů historické budovy.

Otevření je nyní plánováno na 1. dubna 2022.

Více: Tahákem opraveného muzea bude expozice dud, lidé uvidí bzíkalky i moldánky

Zdroj: idnes.cz