Publikováno: 4. 10. 2017

People's History Museum v Manchesteru vyhrává Family Friendly Museum Award

Ve Velké Británii proběhla v průběhu léta soutěž o cenu Family Friendly Museum Award 2017, kterou z užšího výběru deseti muzeí vyhrálo People's History Museum v Manchesteru.

People's History Museum bylo v soutěži pořádáné spolkem Kids in Museums zvoleno muzeem s nejpřátelštějším přístupem k rodinám s dětmi. Více si o soutěži můžete přečíst v Aktualitách v příspěvku s názvem Family Friendly Museum Award 2017.

Z více než 700 nominovaných muzeí soutěžilo těchto zbylých devět muzeí o cenu:

• The Cardiff Story Museum
  • Dylan Thomas Centre, Swansea
  • Great North Museum: Hancock, Newcastle upon Tyne
  • Herbert Art Gallery & Museum, Coventry
  • Jewish Museum, London
  • Rainham Hall, London
  • River & Rowing Museum. Henley-on-Thames
  • Tudor House, Worcester
  • Vale and Downland Museum, Oxfordshire

Zdroj: http://www.museumsassociation.org/news/03102017-peoples-history-museum-wins-family-friendly-museum-award

Publikováno: 21. 7. 2017

Family Friendly Museum Award 2017

Ve Velké Británii proběhl výběr deseti muzeí, která budou dále soutěžit o cenu Family Friendly Museum Award 2017. Je mezi nimi například Great North Museum: Hancock v Newcastlu, Jewish Museum v Londýně, People’s History Museum v Manchesteru a další.