Publikováno: 21. 7. 2017

Family Friendly Museum Award 2017

Ve Velké Británii proběhl výběr deseti muzeí, která budou dále soutěžit o cenu Family Friendly Museum Award 2017. Je mezi nimi například Great North Museum: Hancock v Newcastlu, Jewish Museum v Londýně, People’s History Museum v Manchesteru a další.

Family Friendly Museum Award 2017

Více než 700 muzeí bylo nominováno do soutěže, která je organizována dobročinným spolkem Kids in Museums. Vítěz bude oznámen v říjnu v Londýně. Nyní podstoupí vybraná muzea anonymní testování a přezkušování rodinami, které muzea navštíví. Při hodnocení institucí se pak tyto rodiny budou řídit Mini Manifestem – příručkou, která vymezuje, jak má přátelský postoj muzeí k rodinám s dětmi vypadat.

V manifestu je stanoveno osm jednoduchých kroků, které muzeím pomohou děti a rodiny mile přivítat - od oslovení přes doporučení nikdy dětským návštěvníkům neříkat „ne“, být komunikativní a pozitivní.

Podrobně si můžete o manifestu přečíst zde: Kids in Museums Manifesto.

Tuto zajímavou soutěž můžete sledovat na i Twitteru: @kidsinmuseums #FFMA17

(Zdroj: http://www.museumsassociation.org/museums-journal/news/12072017-museums-shortlisted-for-family-friendly-award)