Publikováno: 15. 6. 2020

Family Friendly Museum Award 2020 může získat i vaše muzeum!

Letošní ročník prestižní ceny přijímá přihlášky muzeí z celého světa.

@stokesmuseum.org.uk

Prestižní cena Family Friendly Museum Award je již od roku 2004 udělována britským muzeím, galeriím nebo památkám, které svým provozem splňují požadavky Manifesta organizace Kids in Museums, jako jsou plná přístupnost, vhodná komunikace s návštěvníkem nebo spolupráce s lokální komunitou. Vzhledem k letošní situaci se bude výjimečně udělovat cena v přizpůsobené verzi - Family Friendly Museum Award From Home.

Nominována mohou být muzea, galerie, historické domy nebo památkové objekty, které během svého zavření z důvodu preventivních opatření nabízely virtuální prohlídky, pracovní listy pro děti nebo aktivity na sociálních sítích. Do soutěže se mohou zapojit instituce z celého světa, přihlásit se mohou samy nebo je mohou nominovat návštěvníci. Nominace se uzavírají 30. června 2020.

Soutěží se v pěti kategoriích:

• nejlepší video (přednáška, výklad, pokus)
  • nejlepší aktivita na sociálních sítích (kvízy, rukodělné aktivity, výzvy na sdílení)
  • nejlepší aktivita na webových stránkách (kvízy, hry, interaktivní aktivity)
  • nejlepší mezinárodní digitální aktivita (videa, hry, výzvy na sociálních médiích s mezinárodním dosahem)
  • The Going the Extra Mile Award (aktivity mimo standardní činnost instituce - pomoc pracovníkům v první linii, spolupráce s lokální komunitou, charitativní a veřejně prospěšné aktivity během pandemie)

Nominační formulář a více informací zde.

Zdroj: kidsinmuseums.org.uk/what-we-do/family-friendly-museum-award-from-home/

Publikováno: 11. 12. 2019

Muzeum pro celou rodinu

Letošní vítěz britské ceny o nejlepší rodinné muzeum sdílí rady, jak v muzeu zaujmout rodiny s dětmi.