Publikováno: 29. 7. 2020

To nejlepší z online aktivit světových muzeí

Inspirujte se nominanty na Family Friendly Museum Award From Home 2020

@museumsassociation.org

Britská organizace Kids in Museums zveřejnila nominace na cenu Family Friendly Museum Award From Home 2020, která bude udělena muzeu s nejatraktivnější a nejzajímavější online aktivitou, kterou oslovilo návštěvníky v době uzavření během pandemie.

Soutěží se v kategoriích nejlepší video (přednáška, výklad, pokus), nejlepší aktivita na sociálních sítích (kvízy, rukodělné aktivity, výzvy na sdílení), nejlepší aktivita na webových stránkách (kvízy, hry, interaktivní aktivity), nejlepší mezinárodní digitální aktivita (videa, hry, výzvy na sociálních médiích s mezinárodním dosahem) a The Going the Extra Mile Award (aktivity mimo standardní činnost instituce - pomoc pracovníkům v první linii, spolupráce s lokální komunitou, charitativní a veřejně prospěšné aktivity během pandemie).

Kromě známých i lokálních britských muzeí jsou mezi nominovanými i dvě irská muzea, Národní galerie v Singapuru nebo nizozemské Rijksmuseum.

Celý seznam nominací včetně odkazů na jejich soutěžné projekty najdete zde.

Zdroj: museumsassociation.org/museums-journal/news/22072020-museums-nominated-for-best-online-activities-during-lockdown