Publikováno: 31. 1. 2024

7 tipů pro muzea a jejich udržitelnou transformaci

Síť evropských muzejních organizací NEMO zveřejňuje 7 tipů pro muzea, jak se zasadit o svůj udržitelný přechod.

7 tipů pro muzea a jejich udržitelnou transformaci

NEMO vydalo dvoustránkový přehled doporuční pro podporu udržitelného přechodu muzeí, která mají pomoci muzeím přijmout opatření v oblasti klimatu a stát se součástí vedení zelené transformace Evropy.

Jedním z úkolů moderních muzeí je podle Sítě evropských muzejních organizací NEMO vyvinout platformu pro obhajobu vlastního udržitelného přechodu, a to nejen podporou kulturních aktérů a uměleckých iniciativ, ale také rozvojem interních strategií a externí spolupráce. NEMO se ujalo vůdčího postavení v tomto procesu a představuje různé příležitosti pro muzea, jak začít.

Předložené tipy jsou založeny na národní (EU) a místní politice v oblasti klimatu a udržitelnosti prezentované v nedávné zprávě NEMO Museums, Climate and Politics – Taking political action in the sustainable transition. Zpráva podporuje muzea v naplňování jejich potenciálu jako partnerů s tvůrci politik a vůdci komunit tím, že jim dává znalosti. Zpráva navazuje na výzkum NEMO z roku 2022 o muzeích a klimatické krizi Museums in the climate crisis.

Zdroj: ne-mo.org

Publikováno: 29. 11. 2022

Museums in the climate crisis

Nemo zveřejnil výsledky průzkumu evropských muzeí a doporučení v boji s klimatickou krizí.