Publikováno: 2. 7. 2021

Brazilské muzeum se otevřelo v Minecraftu

Muzeum moderního umění v São Paulo otevřelo svou virtuální verzi ve hře Minecraft.

@museumnext.com

Muzeum moderního umění v brazilském metropoli São Paulo otevřelo svou virtuální verzi v populární počítačové hře Minecraft. Projekt vznikl v reakci na uzavření muzeí během pandemie v zemi. Zatím co ostatní instituce se zaměřily na virtuální prohlídky nebo živé přenosy, muzeum v São Paulo se rozhodlo využít vzrůstající popularitu online hry nejen mezi mladšími ročníky.

Minecraft představuje ideální prostředí pro podobný projekt - snadné ovládání, vysoká míra interaktivity, široká hráčská základna a téměř neomezené možnosti vytváření prvků umožňují její přizpůsobení pro prezentaci umění nebo edukační záměr. Hráč má možnost projít si virtuální podobu muzea včetně vystavených sbírek v pro Minecraft typickém hranatém grafickém zpracování.

Celý článek zde.

S využitím hry Minecraft v muzejní edukaci pracují již i české muzea - lektor Muzea Českého krasu v Berouně Pavel Bokr například využívá edukační verzi hry během geologicky zaměřených programů. Více v článku zde.

Zdroj: museumnext.com; euro.cz

Publikováno: 21. 4. 2022

Muzejní edukace v říši kostek

Kultovní počítačová hra Minecraft našla své využití také v muzejnictví. Úspěšné příklady z praxe není třeba hledat jen v zahraničí.