AKCE: 12.9.2013, 0:00

Sympózium \"Vloženo do kolébky\". Vystavování starých tisků a publikací obecně v \"otevřeném\" stavu.

Sympózium In die Wiege gelegt. Buchstützen für die Präsentation von geöffneten Büchern in Ausstellungen 12. až 13. září 2013 Přihlašování na konferenci je možné nejpozději do 31. srpna 2013.
Datum konání: 12.9.2013, 0:00
Místo konání: Berlín, Deutsches Historisches Museum

Sympozium, které se na toto téma koná v rámci německy mluvících zemí vůbec poprvé, se věnuje zcela specifické problematice možnostem prezentování starých tisků – publikací – v otevřeném stavu a to jejich umístěním do „kolébky“ (lůžka), tak, aby byly otevřeny a přitom nedocházelo k poškozování jejich vazeb. V rámci sympozia bude představeno téměř 20 možných způsobů prezentace publikací v otevřeném stavu, jak jsou shromážděny ve sbírce Staatliches Akademie der Bildenden Künste ve Stuttgartu.

Sympozium připravují Deutsches Historisches Museum (DHM) Berlin a Staatliche Akademie der Bildenden Künste Stuttgart.

S ohledem na omezený počet míst v sálu se lze přihlašovat nejpozději do 31. srpna 2013.

Program sympozia ke stažení zde:

Přihláška na sympozium ke stažení zde:

Koordinace:

Michaela Brand