AKCE: 4.6.2013, 0:00

4. června 2013
Máme vybráno - financování památek - konference
Datum konání: 4.6.2013, 0:00
Místo konání: Praha, klášter domunikánů u kostela sv. Jiljí (refektář)

Zajímá Vás jak financovat stavební a restaurátorské práce? Kolik prostředků může přinést veřejná sbírka, jak ji založit a efektivně vést? Přejete si diskutovat na téma on-line dárcovství, sdílet své zkušenosti s ostatními, poznat mecenáše a zjistit, proč a komu darují finance? Víte, jaké jsou v České republice nadace a nadační fondy zaměřené na kulturní dědictví a co jsou to Místní akční skupiny?

Institut pro památky a kulturu, o.p.s., připravuje druhý ročník projektu pro majitele a provozovatele památek a historicky cenných objektů, jehož součástí je:

• Soutěž veřejných sbírek
  • Konference o financování památek
  • Prezentace nadací, nadačních fondů a místních akčních skupin

Podrobné informace včetně možnosti registrace budou postupně zveřejňovány na těchto internetových stránkách.

Součástí programu jsou přednášky a diskuse na tato témata:

• Mecenášství v České republice
  • Adoptování památek
  • Evropské dotace od roku 2014
  • Místní akční skupiny
  • Veřejné sbírky a jejich úspěšnost
  • Marketing financování památek
  • Novinky v oblasti on-line dárcovství v České republice

Včasná forma registrace platí do 24. května nebo do naplnění kapacity sálu. Všichni účastníci konference jsou srdečně zváni na slavnostní vyhlášení výsledků soutěže veřejných sbírek na památky, které se uskuteční po ukončení konference v barokním refektáři dominikánského kláštera.

Pozvánku naleznete v příloze, bližší informace a možnost registrace na: www.mamevybrano.cz .

Místo konání: Praha, Klášter dominikánů u kostela sv. Jilí

Reportáž České televize o vítězné sbírce minulého roku naleznete ZDE.

Další informace ke stažení zde: