AKCE: 13.4.2013, 0:00

České podzemí – odborný seminář o montánních památkách a cestovním ruchu

Odborný seminář o montánních památkách a cestovním ruchu. Akci pořádá CMA – společnost pro výzkum historického podzemí, o.s., v rámci letošních Industriálních stop. 13. až 14. dubna 2013
České podzemí – odborný seminář o montánních památkách a cestovním ruchu
Datum konání: 13.4.2013, 0:00
Místo konání: Loděníce

Odborný seminář je primárně určen studentům oborů souvisejících s cestovním ruchem, odborným pracovníkům destinačních společností, pracovníkům působícím v oblasti rozvoje cestovního ruchu a památkové péče, pracovníkům muzeí a dalším zájemcům o problematiku montánního turismu, zejména členům hornicko-historických spolků a podobně zaměřených sdružení.

Cílem akce je mimo jiné vytvořit příležitost k setkání a výměně zkušeností mezi odborníky z akademické sféry, pracovníky muzeí, studenty, zástupci veřejného sektoru a lidmi z praxe.

Během prvního dne se účastníci seznámí s řadou aktuálních problémů v oblasti ochrany a alternativního využití montánních památek, včetně několika praktických ukázek turistického využití pozůstatků hornické činnosti. Na příkladech z různých lokalit České republiky budou prezentovány jednotlivé fáze využití montánních atraktivit, počínaje studií turistického potenciálu, po provoz ekonomicky soběstačného hornického skanzenu.

Druhý den semináře bude věnován exkurzi do hornického skanzenu s expozicí Chrustenická šachta.

Kapacita semináře je maximálně 30 účastníků, registrační poplatek činí 300 korun. Kapacita ubytování v místě je omezená, účastníci se mohou ubytovat také v Praze či v Berouně.

Pořadatelem je nezisková organizace CMA – společnost pro výzkum historického podzemí, o.s., ve spolupráci s Českou speleologickou společností, Českou centrálou cestovního ruchu – CzechTourism a Industriálními stopami – platformou pro propagaci a záchranu průmyslového dědictví.

Více informací, včetně programu a přihlášky, naleznete v přílohách a na stránkách ČESKÉ PODZEMÍ

České podzemí na Facebooku zde: