Publikováno: 14. 3. 2024

Pracovník památkové péče – památkář/památkářka

Arcibiskupství olomoucké

Arcibiskupství olomoucké vyhlašuje výběrové řízení na obsazení pozice pracovník/ce Oddělení památkové péče – památkář/památkářka.

Požadavky:

  • vysokoškolské vzdělání v oboru dějiny umění, nebo v příbuzném oboru
  • orientace v oboru – oblasti památkové péče a ochrany movitého historického fondu – údržba a restaurování uměleckých děl, obnova památkových objektů, znalost uměleckohistorické a památkové terminologie, manipulace s uměleckými díly
  • znalost práce na PC (MS Word, MS Excel, Pohoda), pořizování fotodokumentace a popisu uměleckých děl
  • aktivní znalost angličtiny
  • znalost Památkového zákona č. 20/1987 Sb.
  • idičský průkaz skupiny B – aktivní řidič
  • spolehlivost, zodpovědnost, samostatnost a schopnost pružně řešit problémy, práce v týmu, komunikativnost a kultivované vystupování
  • morální kredit a bezúhonnost

Výhodou:

  • alespoň 2 roky praxe
  • znalost církevního prostředí
  • manuální zručnost

Náplň práce:

  • památkový dohled nad údržbou a restaurováním movitého mobiliáře olomoucké arcidiecéze včetně pomoci s podávání žádostí o dotace, s vedením příslušné agendy a poradenské činnosti farnostem
  • památkový dohled nad restaurováním a údržbou mobiliáře a sbírkových předmětů Arcibiskupství olomouckého
  • poradenská činnost pro AO a farnosti Arcidiecéze olomoucké v oblasti památkové péče a ochrany movitého historického fondu
  • sledovat granty, nadace a fondy obnovy památek v České republice a získávat finanční prostředky pro drobnější akce záchrany movitých památek v Arcidiecézi olomoucké
  • agenda kolem zápůjček movitého mobiliáře AO včetně vypracování smluv o výpůjčce (i zahraničních)
  • vyřizování běžné administrativní agendy Oddělení památkové péče AO včetně vydávání povolení
  • kontakt s Ministerstvem kultury ČR – Odborem ochrany movitého kulturního dědictví, muzeí a galerií včetně spolupráce s MKČR a s Policií ČR při získávání a vyhledávání zcizených movitých předmětů z ČR a z ciziny, evidence krádeží olomoucké arcidiecéze
  • práce s databází PSEUD, koordinace akcí s pilotním pracovištěm Integrovaného systému ochrany movitého kulturního dědictví /ISO/ při Arcibiskupství pražském a s ostatními Diecézními konzervátorskými centry při ostatních biskupstvích
  • spolupráce s pracovišti NPÚ
  • převedení inventáře movitých památkových a uměleckých předmětů v majetku AO do programu Pohoda – pořízení či doplnění fotodokumentace včetně pořízení základních údajů o předmětu, inventarizace
  • zajišťování bezpečné manipulace s uměleckými díly v rámci budov AO
  • komunikace a spolupráce mezi SAZZ v Kroměříži a MUO – AMK v Kroměříži
  • komunikace a spolupráce mezi MUO – AMO v Olomouci

Nabízíme vám:

  • zázemí významné organizace
  • příležitost podílet se na péči o památky a umělecké sbírky světového významu
  • pružnou pracovní dobu
  • 5 týdnů dovolené
  • 2 dny sick days
  • příspěvky na stravování

Životopis a motivační dopis zašlete na e-mail osobni@ado.cz.

Více informací zde.

Zdroj: ado.cz