Publikováno: 18. 3. 2024

Památkář/ka – specializace technické památky

Národní památkový ústav (Praha)

Národní památkový ústav vyhlašuje výběrové řízení na pozici památkáře/ky se specializací na technikcé památky na poloviční (0,5) úvazek.

Náplň práce:

  • agenda technických památek a stavebních památek a památkově chráněných území ve správním území Prahy (vyřizování agendy spojené s uplatňováním zájmu památkové péče ve smyslu zák. č. 20/1987 Sb. v platném znění)
  • zpracovávání písemných vyjádření, konzultační činnost
  • výkon památkového dohledu

Předpoklady a požadavky:

  • ukončené vysokoškolské vzdělání magisterského stupně technického typu se zaměřením odpovídajícím činnosti v oblasti ochrany technických staveb v rámci památkové péče
  • základní znalost systému památkové péče v Praze
  • schopnost práce se stavební dokumentací, orientaci v dějinách staveb, historických konstrukcích a stavebních řemeslech, přehled o stavebních technologiích se zaměřením na technické stavby
  • znalost práce s PC
  • samostatnost a zodpovědnost
  • dobrou úroveň ústního i písemného projevu, komunikační schopnosti, motivaci k práci památkáře
  • dobrý zdravotní stav
  • trestní bezúhonnost

 Výhodou

  • znalost v oboru stavební mechaniky
  • praxe v oboru památkové péče o nemovitý fond, případně praxe ve stavebnictví
  • publikační činnost v oboru

Uzávěrka přihlášek: 8. 4. 2024

Předpokládaný nástup: 1. 5. 2024/ dle dohody

Kontakt: poliacikova.zdenka@npu.cz

Více informací o vypsané pozici: zde

Zdroj: npu.cz