Publikováno: 22. 10. 2024

Kurátor/ka sbírky Výtvarné umění

Městské muzeum a galerie Hlinsko

Městské muzeum a galerie Hlinsko, přísp. org. vyhlašuje výběrové řízení na pozici Kurátor/ka sbírky Výtvarné umění.

Náplň práce:

  • samostatná kurátorská správa a rozvoj svěřeného sbírkového fondu
  • evidenční, inventarizační, publikační a přednášková činnost
  • příprava výstav a propagační činnost
  • vytváření rešerší
  • badatelský provoz
  • spolupráce na přípravě edukačních programů
  • zpracovávání další administrativy týkající se chodu galerie.

Kvalifikační a osobnostní předpoklady:

  • vzdělání v oboru dějiny umění, výtvarné umění, design a ostatní umělecké obory, vysokoškolské vzdělání výhodou
  • dobrý přehled v problematice dějin umění a povědomí o současné umělecké tvorbě
  • orientace v muzejní legislativě (zákon č. 122/2000 Sb., o ochraně sbírek muzejní povahy)
  • praxe či předchozí zkušenost s prací v muzeu, galerii nebo jiné kulturní organizaci výhodou
  • důslednost, zodpovědnost, schopnost práce v týmu i samostatně, dobré organizační schopnosti, flexibilita, aktivní přístup k práci
  • znalost anglického jazyka
  • dobrá znalost práce na PC
  • řidičský průkaz sk. B (aktivní řidič)
  • trestní bezúhonnost

Nabízíme:

  • Zajímavou a různorodou práci ve sbírkotvorné organizaci na plný, příp. částečný úvazek. Pracovní poměr na dobu určitou (1 rok) s předpokladem prodloužení. Stabilní zázemí příspěvkové organizace, inspirativní pracovní prostředí a náplň práce, zaměstnanecké benefity.
  • Zařazení do platové třídy dle nařízení vlády č. 222/2010 Sb., katalog prací ve veřejných službách a
  • správě, ve znění pozdějších předpisů pod č. 2.04.05.
  • Předpokládaný termín nástupu od 1. 1. 2025 nebo dle dohody.

Způsob podání přihlášky:

  • strukturovaný životopis (včetně kontaktních údajů)
  • motivační dopis
  • platný výpis z rejstříku trestů
  • kopie dokladu o nejvyšším dosaženém vzdělání

Termín pro podání přihlášky je do 22. listopadu 2024, poté budou vybraní uchazeči pozváni na pohovor. Přihlášky zasílejte na adresu: Městské muzeum a galerie Hlinsko p.o., Havlíčkova 614, Hlinsko 53901. Obálku označit jako: Kurátor. Neúplné přihlášky budou vyřazeny.

Zdroj: facebook.com/mmghlinsko