Publikováno: 25. 4. 2024

Kurátor – geolog, správce depozitáře

Jihomoravské muzeum ve Znojmě

Kurátor – geolog, správce depozitáře

Jihomoravské muzeum ve Znojmě hledá kolegu/yni na pozici „kurátor/ka – geolog/žka , správce/kyně depozitáře."

Požadavky:

• ukončené VŠ vzdělání (Mgr., Ing.) v oboru geologie se zaměřením na obory zastoupené ve sbírkách muzea (paleontologie, mineralogie, petrografie)
  • základní znalost regionálně geologické problematiky
  • orientace v muzejní legislativě (zákona č. 122/2000 Sb., o ochraně sbírek muzejní povahy)
  • komunikativnost, schopnost samostatné práce i týmové spolupráce, flexibilita, aktivní přístup k řešení problémů, zodpovědnost, spolehlivost a pečlivost
  • dobrá znalost práce na PC – min. MS Office, Outlook, Internet
  • aktivní znalost cizího jazyka (NJ/AJ)
  • ovládání českého jazyka (výborný písemný i slovní projev)
  • řidičské oprávnění skupiny B pro řízení služebního vozidla – aktivní řidič

Výhodou:

• muzejní praxe
  • oborové kontakty (reference, příklady spolupráce) s odborníky v širším regionu Moravy
  • zaměření na systematické obory (paleontologii, mineralogii)
  • vztah k mimoškolnímu vzdělávání, schopnost zapojit se do přípravy a realizace edukačních programů v oboru geologie

Náplň práce tvoří zejména:

• odborná tvorba a správa sbírky mimořádného významu a rozsahu – podsbírka mineralogická, podsbírka petrografická, podsbírka paleontologická, podsbírka tektitů, podsbírka cihly,
  • tvorba a realizace muzejních výstav (včetně libret a scénářů), edukačních programů, publikací a instalací,
  • terénní výzkumy a průzkumy a jejich dokumentace
  • zajištění výpůjček a zápůjček včetně přípravy smluv

Přihlášku s požadovanými doklady je nutno doručit tak, aby ji vyhlašovatel obdržel nejpozději do 15. 5. 2024 (včetně). Přihlášku lze podat osobně nebo zaslat na adresu: Jihomoravské muzeum ve Znojmě, příspěvková organizace, Přemyslovců 129/8, 669 02 Znojmo nebo elektronicky na e-mail zapletalova@muzeumznojmo.cz.

Více informací zde.

Zdroj: muzeumznojmo.cz