Publikováno: 8. 4. 2024

Knihovník/ce

Národní muzeum

Národní muzeum – Knihovna Národního muzea vyhlašuje výběrové řízení na pracovní pozici Knihovník do oddělení mezinárodní výměny publikací.

Požadavky pro výkon práce:

  • vzdělání středoškolské, vyšší odborné nebo vysokoškolské,
  • pečlivost, spolehlivost, systematičnost, komunikativnost, schopnost samostatné i týmové práce,
  • uživatelská znalost MS Office a práce s PC,
  • zájem o odbornou literaturu,
  • trestní bezúhonnost.

Pracovní náplň:

  • podíl na aktualizaci specializovaných knihovních fondů (fond odborné literatury) formou výměny publikací,
  • provoz a správa depozitáře fondu výměny v Praze a v Terezíně - včetně určování podmínek ukládání, ochrany a manipulace s těmito fondy,
  • expedice publikací NM v rámci vnitrostátní a mezinárodní výměny,
  • evidence příjmů a výdejů z fondu výměny v interní evidenci a v systému Helios,
  • odbyt duplikátní a neprofilové literatury,
  • vedení fondu drobného vydání, služební pochůzky.

Nabízíme:

  • pracovní úvazek 1,0,
  • pracovní poměr na dobu určitou s možností změny na dobu neurčitou po prvním roce,
  • práci ve významné knihovně se sídlem v centru Prahy,
  • stabilitu příspěvkové organizace,
  • zázemí významné kulturní instituce,
  • 5 týdnů dovolené, 3 dny indispozičního volna, příspěvek na stravování/kulturu/sportovní aktivity.

Termín pro podání přihlášky: 21. 4. 2024

Přihlášky zasílejte na e-mail: personalni@nm.cz, zprávu označte v předmětu "knihovník". Neúplné přihlášky budou vyřazeny.

Způsob zpracování přihlášky:

  • Motivační dopis
  • Profesní životopis (zahrnující telefonické a e-mailové spojení na uchazeče)

Více informací zde.

Zdroj: nm.cz