Publikováno: 22. 4. 2024

Dokumentátor/ka a správce/kyně depozitáře

Muzeum města Prahy

Rádi bychom vás pozvali do našeho týmu v Centru památek moderní architektury Muzea města Prahy. Hledáme administrativně zdatného/ou a nadšeného/ou kandidáta/ku, který/á se rád/a podílí na péči a dokumentaci sbírek Müllerovy a Rothmayerovy vily.

Náplň práce:

  • Dokumentátor/ka:
    • Správa databázového systému pro zpracování muzejních sbírek (např. Museion).
    • Vytváření komplexní identifikační dokumentace památkového fondu a sbírek včetně katalogizace, inventarizace a evidence dokumentačních podkladů včetně digitálních.
    • Stanovování odborných podmínek pro tuzemské zápůjčky a výpůjčky kulturních památek.
    • Zpracování a verifikace správnosti smluv uzavíraných v souvislosti s pohybem sbírkových předmětů (smlouvy o výpůjčkách, svěření a přesunu sbírkových předmětů); evidence těchto dokumentů.
    • Spolupracuje na přípravě a realizaci schválených expozic a výstav. Soustavně kontroluje a spravuje knihovnu CPMA.
    • Zajišťuje a zpracovává elektronickou databázi příruční knihovny CPMA.
    • Samostatně doplňuje knihovnu novými publikacemi a články a zpracovává odborné rešerše.
    • Poskytuje služby a informace badatelům.
  • Správce/kyně depozitáře:
    • Zodpovídá za správné uložení svěřených sbírkových předmětů, jejich bezpečnost, celistvost a řádnou evidenci.
    • Vypracovává lokační seznamy sbírkových předmětů uložených v depozitáři.
    • Podílí se na inventarizaci sbírek a pracích s tím spojených.
    • Zodpovídá za vedení knihy vstupu do depozitáře.
    • Připravuje a předkládá sbírkové předměty pracovníkům muzea a badatelům
    • Připravuje sbírkové předměty pro zapůjčení a zápůjčky řádně eviduje na předávacích
      protokolech.
    • Ve spolupráci s vedoucím Centra památek moderní architektury a dalšími kurátory muzea se podílí na průzkumech a dokumentaci sbírek.
    • Provádí pravidelnou kontrolu a průzkum stavu deponovaných předmětů a informuje vedoucího konzervátora.
    • Podílí se na preventivní a profylaktické péči o sbírkové předměty včetně jejich základního ošetření a příslušné manipulace podle pokynů vedoucího konzervátora.

Očekáváme:

  • Vysokoškolské vzdělání nebo vyšší odborné vzdělání (v oboru souvisejícím s muzejnictvím výhodou).
  • Praxi na obdobné pozici – výhodou.
  • Znalost úkonů spojených se spisovou službou.
  • Znalost práce s PC (Outlook, Word, Excel).
  • Dobrou znalost českého jazyka.
  • Znalost anglického jazyka na komunikační úrovni.

Nabízíme:

  • Zajímavou práci v prestižní kulturní instituci.
  • Inspirativní pracovní prostředí.
  • Benefity: 5 týdnů dovolené, 4 dny sick days, stravenkový paušál, volný vstup do expozic MMP a dalších kulturních institucí.
  • Plný pracovní úvazek.

Finanční ohodnocení v 10. platové třídě. Nástup možný od 1. července. Pokud Vás pracovní pozice zaujala, zašlete nám svůj životopis a pár slov o sobě (co umíte, co Vás baví, co máte rádi) nejlépe do 15.května 2024 na mail hammerova@muzeumprahy.cz.

Více informací zde.

Zdroj: muzeumprahy.cz