Publikováno: 23. 5. 2024

Archivář/ka

Muzeum regionu Valašsko

Archivář/ka

Muzeum regionu Valašsko hledá archiváře/ku.

Náplň práce:

  • Zajišťování chodu nově zřízeného sdíleného digitalizačního pracoviště Zlínského kraje, provádění digitalizace na různém digitalizačním vybavení (fotoaparáty, skenery, 3D skenery) dle ročního plánu digitalizace.
  • Spolupráce při tvorbě ročního plánu digitalizace, koordinace digitalizace v rámci sdíleného digitalizačního pracoviště.
  • Řízení a plánování využívání vybavení sdíleného digitalizačního pracoviště, evidence zápůjček jednotlivého vybavení a soulad s ročním plánem digitalizace.
  • Provádění digitalizace sbírkových předmětů a knihovních jednotek, tvorba digitální obrazové dokumentace (skenování, fotografování) a návazné zpracování dat, popis digitální obrazové dokumentace metadaty, tvorba a správa digitalizátů, zálohování dat, kontrola digitalizačních procesů, zveřejňování digitální obrazové dokumentace a digitalizátů (prezenční weby, výstavy - kiosky).
  • Účast na odborných akcích pro digitalizaci sbírkových předmětů.
  • Digitalizace může být realizována i v dalších paměťových institucích Zlínského kraje.

Požadujeme:

  • Minimálně SŠ vzdělání s maturitou, vhodné pro obor fotografie, grafika, digitální design, výpočetní technika, archivnictví. Vhodné i pro absolventy.
  • Praxe v oboru fotografování a skenování.
  • Pokročilá znalost práce s PC, grafickými programy na úpravu fotografií.
  • Výhodou zkušenosti s digitalizováním sbírkových předmětů, knih, archiválií.
  • Výhodou praxe v paměťových institucích.
  • Znalost anglického jazyka.
  • Schopnost týmové i samostatné práce, kreativnost.
  • Časová flexibilita.
  • Řidičský průkaz skupiny B výhodou.

Nabízíme:

  • Pružná pracovní doba.
  • 5 týdnů dovolené, 3 dny sick day.
  • Stravenkový paušál, příspěvek na produkty spoření na stáří.
  • Volný vstup do většiny muzeí, galerií a památek České a Slovenské republiky.

Strukturovaný životopis, kopii dokladu o nejvyšším dosaženém vzdělání zasílejte nejpozději do 20.6.2024 na adresu e-mail: rapusakova@muzeumvalassko.cz.

Více informací zde.

Zdroj: uradprace.cz