Publikováno: 25. 3. 2024

2 pozice: Edukátor/ka a Kurátor/ka podsbírek a knihovník/knihovnice

Muzeum Mladoboleslavska

Muzeum Mladoboleslavska vyhlašuje dvě výběrová řízení, a to na pozice eukátora/ky pro pobočku Mladoboleslavský hrad a kurátora/ku a knihovníka/knihovncici pro objekt Muzeum Podbezdězí.

EDUKÁTOR/KA (Mladoboleslavský hrad)

Náplň práce:

  • tvorba a realizace vzdělávacích programů pro školní skupiny, děti a mládež, rodiny s dětmi, seniory a další cílové skupiny v souladu se zaměřením muzea
  • tvorba a realizace speciálních vzdělávacích projektů ve spolupráci se školami
  • spolupráce na tvorbě edukační koncepce muzea
  • koordinace a produkce speciálních akcí pro veřejnost (přednášky, workshopy, výtvarné/dětské dílny apod.)
  • zajišťování komunikace se školami a dalšími cílovými skupinami a práce s rezervačním systémem
  • koordinace edukačních aktivit na pracovištích Muzea Mladoboleslavska v Bělé p. B., Benátkách n. J. a v Leteckém muzeu Metoděje Vlacha
  • spolupráce na veřejných prezentacích aktivit muzea (zejm. Podcast Muzea Mladoboleslavska, marketingové produkty…)

Předpoklady a požadavky:

  • ukončené vysokoškolské vzdělání
  • prokazatelná zkušenost práce s dětmi
  • dobrá orientace ve způsobech prezentace kulturního dědictví
  • pracovní nasazení, časová flexibilita (nutnost občasné práce o víkendech a svátcích)
  • ochota dále se vzdělávat v oblasti muzejní edukace
  • pedagogické minimum výhodou
  • aktivní znalost práce na PC (Microsoft Windows, MS Office ad.)
  • samostatnost, zodpovědnost, dobré komunikační, tvůrčí a organizační schopnosti
  • otevřenost pro nové projekty
  • ŘP sk. B výhodou
  • schopnost kultivované veřejné prezentace
  • trestní bezúhonnost

Uzávěrka přihlášek: 21. 4. 2024

Předpokládaný nástup: červen 2024

Kontakt: katerina.jenickova@muzeummb.cz

Více informací: zde

KURÁTOR/KA PODSBÍREK A KNIHOVNÍK/KNIHOVNICE (Muzeum Podbezdězí)

  • tvorba a správa podsbírek Muzea Podbezdězí fotografie, výtvarné umění, písemnosti a tisky archivní povahy
  • správa a vedení knihovny Muzea Podbezdězí
  • samostatná sbírkotvorná činnost, evidence sbírkového fondu, pravidelná inventarizace
  • prezentace sbírky a vlastní výzkumné činnosti prostřednictvím výstav, muzejních programů, publikační a přednáškové činnosti
  • realizace terénních výzkumů
  • poskytování badatelských služeb
  • činnost spojená s digitalizací sbírkových předmětů
  • spolupráce na realizaci výstavní a doprovodné činnosti Muzea Podbezdězí
  • týmová práce

  • VŠ vzdělání bakalářského/magisterského stupně v humanitním oboru – vhodné i pro absolventy
  • znalost zákona č. 122/2000 Sb., o ochraně sbírek muzejní povahy v platném znění a související muzejní legislativy
  • vztah k regionu Mladoboleslavska výhodou
  • praxe v oblasti muzejnictví výhodou
  • znalost muzejních evidenčních systémů výhodou
  • ochota učit se novým věcem

Předpokládaný nástup: dle dohody

Více infoirmací: zde

Zdroj: muzeummb.cz