Publikováno: 4. 12. 2014

Výstupy z konference Střed zájmu: KULTURA 360°

Hlavním cílem konference Střed zájmu: KULTURA 360°, která se konala 4. 12. 2014 v Národní technické knihovně, bylo představit dílčí výsledky projektu Mapování kulturních a kreativních průmyslů (KKP) v ČR a prezentovat a diskutovat o potřebách jednotlivých oborů. Konferenci zahájil Miroslav Rovenský, náměstek ministra kultury.
Výstupy z konference Střed zájmu: KULTURA 360°

První část konference byla věnována představení projektů mapování KKP na úrovni českých měst. Druhá část konference byla věnována představení přínosů a potřeb vybraných konkrétních odvětví na celostátní úrovni (hudební průmysl, scénická umění, architektura, trh s uměním, design, knihy, videohry, film).

Materiály ke stažení:

Zpráva z konference PDF (dokument Adobe PDF)PDFDOC (dokument MS Word)DOC

Program konference ZDE (dokument Adobe PDF)ZDE

Prezentované výstupy za města a kraje:

Kreativní centrum Brno: Říká se, že existuje kultura dobrá, blbá a?  ZDE

Mapování Zlína a zlínského kraje - závěrečná zpráva ZDE

Mediální výstupy:

Celý záznam konference naleznete na stránkách České televize ZDE

ČRo Vltava, pořad: Týden v Kultuře – rozhovor s Evou Žákovou, vedoucí Institutu umění, o konferenci Střed zájmu: KULTURA 360° a konceptu kulturních a kreativních průmyslů ZDE

ČRo Vltava, pořad: Mozaika – rozhovor s Janou Návratovou, vedoucí taneční sekce Institutu umění, o průběhu konference Střed zájmu: KULTURA 360° ZDE

ČRo Plus, pořad: Den podle Barbory Tachecí – rozhovor s Evou Žákovu o průběhu konference Střed zájmu: KULTURA 360° ZDE

Všechny výstupy projektu Mapování kulturních a kreativních průmyslů v ČR jsou zveřejněny na www.kreativniprumysly.cz.

(Zdroj: http://www.culturenet.cz/aktuality/vystupy-z-konference-stred-zajmu-kultura-360/n:16213/)