Publikováno: 19. 12. 2022

Babel Tower: Museum People in Dialogue

Mezinárodní výbor pro muzeologii ICOM zveřejnil novou online publikaci, která představuje různé pohledy a přístupy k muzeím a muzejnictví.

Babel Tower: Museum People in Dialogue

ICOFOM (Mezinárodní výbor pro muzeologii ICOM) zveřejnil novou online publikaci ze své ediční řady. Kniha Babel Tower: Museum People in Dialogue představuje experimentální nebo neotřelé pohledy a přístupy k muzeím a muzeologii. Projekt vznikl ve spolupráci belgické Université de Liège, Univerzity v sicilské Katánii a portugalské Universidade Lusófona de Humanidades e Tecnologias. Jednotlivé příspěvky se věnují současným směrům a tématům v muzeologii, jako jsou ekomuzea, sociomuzeologie, společenská odpovědnost, prezentace migrace a další.

Babel Tower: Museum People in Dialogue (Manuelina Maria Duarte Cândido a Giusy Pappalardo (eds.), 2022, 220 stran)

Více informací zde.

Zdroj: icofom.mini.icom.museum