Publikováno: 28. 4. 2022

Nevidomý návštěvník v muzeu: metodické tipy pro muzejní prezentaci a edukaci

Nová metodika shrnuje základní informace a přináší praktické tipy pro práci s nevidomými návštěvníky v muzeu.

Nevidomý návštěvník v muzeu: metodické tipy pro muzejní  prezentaci a edukaci

Metodika, vydaná Metodickým centrem muzejní pedagogiky, je určena především těm začínajícím muzejním pedagogům nebo edukačním pracovníkům v dalších kulturních a paměťových institucích, pro které je spolupráce s nevidomými návštěvníky nová nebo o ní teprve uvažují. Shrnuje základní informace a přináší praktické tipy pro práci s nevidomými návštěvníky v muzeu. Dozvíte se, jak lépe zpřístupnit muzeum a odstranit fyzické bariéry, porozumíte tomu, jak nevidomý vnímá a učí se a získáte impulsy pro vlastní edukační práci s nevidomými návštěvníky v muzeu. Metodika je unikátní zejména tím, že jednou ze spoluautorek je Mgr. Eliška Hluší, vedoucí oddělení dokumentace slepecké historie Technického muzea v Brně.

Metodika je volně ke stažení zde.

JAGOŠOVÁ Lucie, HLUŠÍ Eliška. 2021. Nevidomý návštěvník v muzeu: metodické tipy pro muzejní prezentaci a edukaci. Brno: Moravské zemské muzeum. ISBN 978-80-7028-556-5

Zdroj: mcmp.cz