Publikováno: 12. 9. 2023

Metodika Trans-Inclusive Culture: Guidance on advancing trans inclusion for museums, galleries, archives and heritage organisations

Metodická publikace Univerzity v Leicesteru se věnuje oblasti inkluze transgender lidí v muzeích, galeriích, archivech a památkových institucích.

Výzkumné centrum muzeí a galerií (Research Centre for Museums and Galleries (RCMG)) Univerzity v Leicesteru v září letošního roku představilo novou metodickou příručku, zaměřenou na spolupráci paměťových a památkových institucí s transgender lidmi a komunitou. Příručka vznikla ve spolupráci s odborníky z oblasti práva a sociální inkluze a čerpá z výsledků dotazníku, který vyplnilo více než 130 trans návštěvníků.

Příručka je určená především pro každého, kdo pracuje v nebo ve spolupráci s muzei, galeriemi, archivy a paměťovými a památkovými institucemi. Představuje etický rámec inkluze transgender lidí v kulturních institucích. Vysvětluje aktuální terminologii, relevantná právní opatření ve Velké Británii a aktivity a strategie, které umožní zmíněným institucím pozitivní reprezentaci trans jednotlivců a komunity a oboustranně výhodnou spolupráci.

Publikace je volně ke stažení.

Trans-Inclusive Culture: Guidance on advancing trans inclusion for museums, galleries, archives and heritage organisations (pdf, anglický jazyk, 44 stran)

Více informací zde.

Zdroj: le.ac.uk