Publikováno: 10. 7. 2012

Metodické doporučení Ministerstva kultury ČR pro dobrovolnictví v kultuře a umění

Metodické doporučení MK ČR pro dobrovolnictví v kultuře a umění vzniklo v rámci pracovní skupiny Dobrovolnictví v kultuře, ustavené na počátku roku 2011 v souvislosti s vyhlášením Evropského roku dobrovolnictví (ERD).

Metodika dobrovolnictví, na kterém se prostřednictvím svého zástupce podílela také Asociace muzeí a galerií ČR, vznikala v průběhu roku 2011 a částečně také 2012 a spolupracovali na ní zástupci různých subjektů, vládních i nevládních organizací působících v oblasti kultury.

Doporučení má dvě části - obecnou, kde naleznete základní vymezení dobrovolnictví v kultuře, a část specializovanou, která obsahuje rady a příklady, jak postupovat při spolupráci s dobrovolníky, organizaci dobrovolnických programů, jak minimalizovat případná rizika v různých oblastech kulturní sféry, vzory smluv a dalších dokumentů.

Text prošel supervizí občanského sdružení Hestia, Dobrovolnického centra v Ústí nad Labem a byl konzultován s právníky.

Odkaz ke stáhnutí zde