Publikováno: 1. 6. 2022

Hranice neformálneho vzdelávania. Teória a prax v prostredí múzeí, galérií a pamiatok

Sborník textů z cyklu webinářů na téma muzejní, galerijní a památkové pedagogiky na Slovensku.

Hranice neformálneho vzdelávania. Teória a prax v prostredí  múzeí, galérií a pamiatok

Sborník textů z cyklu webinářů, které byly prezentovány na jaře 2021 v rámci vzdělávacího projektu „Hranice neformálního vzdělávání – teorie a praxe. Nové alternativy neformálního vzdělávání v prostředí muzeí, galerií a památek“.

Projekt zastřešilo občanské sdružení MALENA a byl podpořen Fondem na podporu umění Ministerstva kultury Slovenské republiky. Prezentované příspěvky ve sborníku byly součástí výše uvedeného cyklu osmi na sebe volně navazujících webinářů. Textové příspěvky poskytují navíc oproti on-line výuce orientaci na ostatní odborné odkazy a literaturu. Záměr projektu vycházel ze snahy vytvořit cyklus on-line vzdělávacích aktivit z oblasti muzejní, galerijní a památkové pedagogiky s orientací na kulturní a vzdělávací prostředí na území Slovenska. Oblast neformálního vzdělávání má vysoký potenciál v rozvoji a podpoře kulturní percepce. Teoretická východiska mohou poskytnout množství podnětných strategií, edukačních forem a metod, které mohou být následně využity v přípravě vzdělávacích aktivit, navázaných na odborné činnosti jednotlivých kulturních institucí nebo památkových objektů (zejména v rozsahu památek, které jsou zařazeny do seznamu UNESCA).

Hranice neformálneho vzdelávania. Teória a prax v prostredí  múzeí, galérií a pamiatok

BABJAKOVÁ, Iveta, ed. Hranice neformálneho vzdelávania – teória a prax v prostredí múzeí, galérií a pamiatok (zborník textov z cyklu webinárov). Banská Bystrica: Malena. 2021. 144 s. ISBN 978-80-570-3097-3.

Více informací zde.

Zdroj: insea.cz; epale.ec.europa.eu