Publikováno: 21. 11. 2022

Fotovoltaické systémy a památková péče

Metodické vyjádření k posuzování záměrů na osazování fotovoltaických a jiných solárních zařízení na kulturních památkách a v památkově chráněných územích je reakcí Národního památkového ústavu na dlouhodobou celospolečenskou potřebu zmírňování klimatických změn i aktuální energetickou krizi.

@npu.cz

Předkládaným návrhem Metodického vyjádření chce NPÚ přispět k diskuzi nad daným tématem a k maximální transparentnosti posuzování možností umístění fotovoltaických a jiných solárních zařízení na kulturních památkách a v památkově chráněných území a sjednotit praxi posuzování na území celé České republiky, přičemž NPÚ je si vědom toho, že navržená metodická východiska budou dále odborně diskutována a ověřována v praxi.

Fotovoltaické systémy a památková péče (pdf, 16 s.)

Zdroj: npu.cz