Publikováno: 16. 6. 2023

Magisterský program Muzejní studia na FF Univerzity Karlovy

Filozofická fakulta Univerzity Karlovy otevírá v akademickém roce 2023/2024 nový magisterský obor Muzejní studia.

Magisterský program Muzejní studia na FF Univerzity Karlovy

Studijní program Muzejní studia umožní uplatnění v odborných pozicích kurátorů muzeí, stejně jako v administrativě spojené s kulturním prostředím, a to jak v muzejních institucích, tak v úřadech státní a veřejné správy či neziskových organizacích. Možné využití představují dále prostředí kultury v širším slova smyslu – památkář, pracovník v administraci i řízení kultury, management kulturních institucí, pracovník vnějších vztahů, marketingu či fundraisingu kultury, edukátor v kulturní sféře, pracovník preventivní konzervace, publicista či obecně pracovník v médiích.

Program je možné studovat v prezenční i kombinované formě. Program zaštiťuje Ústav českých dějin, je realizován ve spolupráci s Národním muzeem.

Přihlášku lze podat do 14. srpna 2023!

Více informací zde.

Zdroj: ff.cuni.cz